SimpleJack WiFi

Je třetí v řadě, tentokrát s možností přenosu obrazu a dálkového řízení přes WiFi. Jako základ je opět použito pár dílu z legendární stavebnice Merkur, serva ovládá Micro8x BT a obraz a konektivitu má na starosti HTC mini.
Aby mohl být telefon v přijatelné poloze, je použité malé zrcátko , které odráží obraz přímo do objektivu. Tím se sice stranově obrátí, ale program který jsem použil pro odeslání obrazu – WebCamera Plus si s tím lehce poradí. Placená verze stojí kolem 10euro a je to přesně to , co jsem hledal. Obraz je možné vysílat po všech dostupných datových kanálech , v mém případě Wifi. Část programu v PC se chová jako virtuální kamera což byla podle mého od tvůrců geniální volba. Zkoušel jsem program WebCamera Plus použít i s RoboRealm a rozuměli si dobře. Takže v příštím kroku bude pravděpodobně SimpleJack honit po podlaze barevné míčky …
 

Gumové lišty pro uložení telefonu jsou kousky těsnění do oken, lze ho koupit ve všech obchodech pro "dům a zahradu". Lišty jsou samolepící, takže s instalací není žádný problém, ustřihnout a nalepit.

Jak vypadá přenos obrazu ? překvapivě je zpoždění obrazu na rozlišení 400x240 nebo 320x240 velmi malé (odhadem cca 100 -150ms) a auto se dá bez větších problémů řídit.
Nelze zaručit vyhovující funkci na všech windows telefonech, proto je nejlepší stáhnou free verzi která je omezena časově a WebCamera Plus pořádně vyzkoušet …
Pro ovládání využívám gamepad, levý analog řídí naklánění kamery, pravý analog řídí auto. Tlačítka jsou použitá na svícení.

 


A jízda – velmi zábavná !

 

 

 

 

Další foto

Vyhledávání

Kontakt

Jiří Ježerský